3MM SS12D00G3 toggle switch 1pcs
Rating: Not Rated Yet
Availability: in stock 42 item(s) Άμεσα Διαθέσιμο
Product Code:12-00B609
Product Dimensions and Weight
Product Weight: 0.0300KG
Description
3MM SS12D00G3 toggle switch
Size:4mm
Model : SS12d00;
Type : 1 Pole 2 Throw;
Working Power : 0.5A 50V DC;Contact Resistance : 30m¦¸ Max;Insulation Resistance : 100m¦¸ Min at 500V DC;Withstand Voltage : AC 500V for 1 min
Terminal Length : 3mm/ 0.12";Pin Pitch : 2.54mm / 1";Main Body Size(not include Pins & Knob) : 8 x 4 x 3.8mm/ 0.31" x 0.16" x 0.15"(L*W*H)
Switch Total Size : 8 x 4 x 10mm/ 0.31" x 0.16" x 0.39"(L*W*H);Knob Size : 1.5 x 1.5 x 3mm/ 0.06" x 0.06" x 0.12"(L*W*H);